środa, 4 lutego 2015

Pośród żółtych płatków róż-Gabriela Gargaś

 
Trzydziestoletnia Zuza, którą męczą wieczne pytania rodziny, kiedy w końcu się ustatkuje, Robert, który zdradza niczego nieświadomą ale wyraźnie nieszczęśliwą w swoim małżeństwie Milenę, Joanna i Michał, z pozoru kochająca się para, licealistka Agnieszka, zakochana w swoim nauczycielu, ciotka Zofia, u której kuzynki, Zuza i Joanna spędzały w dzieciństwie wakacje, wszystkich łączy jedno i wbrew pozorom wcale nie jest to zamiłowanie do hodowania żółtych róż. Każdy z nich przeżywa nie do końca szczęśliwą miłość.
  Zuza od lat spotyka się z żonatym mężczyzną. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to do końca wymarzony i idealny związek, za każdym razem jednak, kiedy spotyka swojego kochanka, nie jest w stanie oprzeć się jego zalotom. Robert ma żonę, dzieci, pracę i...chyba dopada go kryzys wieku średniego, z którego sam nie zdaje sobie sprawy. Odpowiada mu układ, w którym żona jest jego partnerką, kucharką, wychowuje jego dzieci, kochanka natomiast co jakiś czas zaspokaja te potrzeby, których nie potrafi już chyba zaspokoić żona. Milena kocha dzieci, męża, ale czuje, że coraz bardziej się od niego oddala. Zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem, nad tym, że jej życiowym pragnieniem nigdy nie było stanie przy garach i wychowywanie dzieci. W związku Michała i Joanny jedynym problemem wydaje się być fakt, że to Joanna ich utrzymuje. Michał jest nauczycielem, z powołania, z pasją. Zarabia jednak znacznie mniej niż żona. Żona, którą bardzo kocha. Dziwna intryga i głupi zbieg okoliczności powoduje jednak, że przestaje się między nimi układać.
  Gabriela Gargaś zsyła na swoich bohaterów klęskę miłości. Rozkochuje ich w nie do końca odpowiednich osobach, plącze ich losy między sobą, pozwala by ich miłość rosła, lub rozpadała się na miliony smutnych kawałków. Losy głównych bohaterów plączą się i smucą czytelnika. Jest jednak coś w sposobie,w jaki napisana została powieść, że mimo wszystko czuje się, że wszystko jednak się ułoży, że sprawy, które z pozoru wydają się nie do rozwiązania, ostatecznie znajdą szczęśliwe zakończenie.
 Ciepła, pełna zupełnie nieoczywistej miłości powieść, w sam raz na walentynkowy prezent dla ukochanej, albo prezent dla samej siebie i doskonały sposób, na spędzenie zbliżającego się Święta Zakochanych w zaciszu czytelniczego ogniska domowego :).
Jednocześnie chciałabym poinformować, że mój tekst "Chyba" bierze udział w konkursie BLOG ROKU 2014 w kategorii TEKST.
Cały tekst znajduje się tutaj: http://www.blogroku.pl/2014/kategorie/chyba,bdc,tekst.html 
Jeżeli Cię wzruszył, jeżeli czytasz mojego bloga, jeżeli podobnie jak ja tęsknisz za prawdziwą zimą, mroźnymi feriami i dziadkiem, którego być może tak ja ja już nie masz, zagłosuj! 
SMS O TREŚCI T11777 NA NUMER 7122. 
Dochód z wiadomości zostanie przekazany na Fundację Dzieci Niczyje. Każdy sms jest dla mnie niezwykle ważny! Za każdy oddany głos już teraz serdecznie Ci dziękuję.

1 komentarz:

  1. Ta książka czeka u mnie na półce, na swoją kolej. Mam nadzieję, że się nie zawiodę. :)

    OdpowiedzUsuń