sobota, 20 lutego 2021

Druga młodość, cóż z tego, że druga- Caroline de Maigret i Sophie Mas


     Autorki jednej z bardziej inspirujących książek powracają po latach by opowiedzieć o... starzeniu się. W swojej pierwszej książce "Bądź Paryżanką gdziekolwiek jesteś" autorki zawarły zdjęcia, cytaty i krótkie notatki o tym, dlaczego Paryżanki słyną z niewymuszonego stylu. W "Drugiej młodości..." w ten sam sposób przedstawiają swój styl, tyle że kilkanaście lat później, w momencie przejścia w wiek nieco bardziej dojrzały. 

    Nie czuję zupełnie, żebym wchodziła w wiek bardziej dojrzały, mimo to, nie wahałam się ani chwili, wiedziałam, że muszę mieć tę książkę. To kwintesencja francuskośći, którą uwielbiam. Sposób, w jaki książka jest napisana, jest czymś jak analogowy, papierowy Pinterest. Źródło ogromnej inspiracji, wielka przyjemność z samego przeglądania. 

    Chłonę zdjęcia paryskich ulic i kawiarni, oglądam stylizacje i zachwycam się tym niewymuszonym stylem autorek, który równie mocno zachwycił mnie poprzednio. Co roku obiecuję sobie, że wrócę do Francji, do Paryża. Od wielu, wielu lat... Teraz to już w ogóle niemal niemożliwe, dlatego traktuję tę książkę, jak najpiękniejszą podróż. Taką wizytę w Paryżu u starej przyjaciółki, Francuzki, która pokazałaby mi wnętrze swojego mieszkania w kamienicy w centrum, wnętrze swojej szafy, kawiarnię z najlepszym espresso i boulangerie z najlepszymi croissantami. Ale nade wszystko kobiety, od której wszystkie mogłybyśmy się uczyć, jak wyciągnąć maksimum ze swojej kobiecości, nie za pomocą drogich zabiegów upiększających, ale dzięki docenieniu tego, co już mamy. Pozycja obowiązkowa dla frankofilek. Do poczytania w momencie, kiedy zaczną przerażać Cię pierwsze zmarszczki albo kolejny siwy włos. 
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza